cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

6 + 4 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
 • Ağlanılacak halimize gülüyoruz yeminle..

  Abi herkes sokağa çıkana sallıyor eyvallahta, niye kimse 00.00'da başlayacak olan kararı 22.00'da, detayını da 22.30-23.00'da açıklamalarına bir şey demiyor?

  Elbette bu demek değil ki hunharca akın edenler haklı. Biraz da şöyle düşünmekte fayda var, herkes ailesiyle yaşamıyor. Herkes tek seferde aylık kumanya ihtiyacı görebilecek güçte de değil.

  Böyle bir karar zaten geç kalınmışken; saçma bir saatte açıklama yapıyorsun. Milletini tanıman lazım ki bu ülkenin en büyük sorunu Cahillik ve Bencillik olduğu aşikâr. Şimdi bütün emekler boşa gitti, yazık. #sokağacıkmayasağı
  Öncelikle düşüncene saygı duymakla birlikte, zamanlama kısmına katılıyor, 2. paragrafı kabul etmiyorum. tek yaşıyor ol veya 'aylık' kumanyan olmasın. illaki bişey vardır köşende ki o da mı yok... 2 gün bu abi 2 gün... bu kadar süre için heba edilen hiçe sayılan zaman kaç gün... evde tek lokma bile olmasa bu süre zarfından kimse yemedim diye ölmez.

  bende düşüncene saygı duyuyorum ama şunu söylemem lazım.. sana çok rahat 2 günlük yiyecek bir şeyi olmayan ev(ler) gösterebilirim. Direk kendi gördüğüm/bildiğim ev(ler). sen iki gün yemek yemezsen ölmezsin belki ama şahsım adıma söylüyorum 2 saate bir öğün yiyen birisiyim aç kalamam (yani çok zor olur), ilaç kullananı, sağlıklı beslenmesi gerekeni var bu ülkede.. ne olursa olsun, genel düşünmek yanlış. yine ne olursa olsun bizim milletimizin yaptığı da yanlış. ben zaten akın edenleri, luppo/kola vb. ürünleri alarak pikniğe gider gibi alışveriş yapanları savunmuyorum ki, gerçekten zor durumda olanlardan bahsediyorum.. bu insanlar sadece marketlere akın etmedi ki; hafta sonu keyfi yarım kalmasın diye koşarak büfeden alkol alanda vardı, yarına çıkamayacağım bari ilacımı nöbetçi eczaneden alayım diyende..  sonuç olarak; olan yine insanlara oldu.. yanlış kararlar/fikirler hem insanların sağlığı ile oynadı hem de resmen birbirlerine düşmesine sebep oldu. Sosyal medya sürekli 'dışarı çıkanlara' sallıyor. şimdi nerede o #Bizbizeyeteriztürkiyem ciler? yanlış hamle, her şeyi yıktı..  tıpkı seninde dediğin gibi; (bkz:Günlerdir kürekle kar temizliyorduk, çığ düştü…)
  Bu saydıgın kriterdeki kişiler için ayrıcalıklı diyebiliriz ama gel gör ki çıkan 250 bin kişi varsa 240 bini bu tip ihtiyaç için çıkmadı. Benim sözümde zaruri durumdaki insanların dışında olanlaraydı. hani onlarda çıkmamalıydı ama bu anlık tamamen evde kaldık düşüncesiyle attılar kendilerini dışarıya. oysaki her bir ihtiyaçlarını bir sonraki günde görebileceklerdi. Biraz yapılana ayak uydurup dışarı çıktılar, biraz korktular, birazda tedbirleri geç duydular. olan oldu sonuçta. umarım önümüzdeki hafta için herkes hazırlığını önceden yapar da bir daha böylesi yaşanmaz.
  yaziyo yaziyoonline yaziyoonline